Justyna Pietraszko

radca prawny

Jako radca prawny pomagam prowadzić biznes na każdym etapie rozwoju. Realizuję nieszablonowe pomysły, wspieram w codziennej działalności i szukam rozwiązań optymalnych w danej sytuacji. Tworzę umowy, regulaminy, polityki prywatności, rejestruję spółki, wdrażam RODO i pomagam we wszelkich problemach jakie napotyka dzisiejszy przedsiębiorca. Działam zdalnie na terenie całego kraju.
[Więcej >>>]

Załóż spółkę z o.o.

O blogu

Jestem radcą prawnym i zajmuje się prawem dla biznesu. Założyłam bloga o spółce z o.o. bo zajmuje się biznesami prowadzonymi głównie w tej formie na co dzień. Sprawy spółkowe to moja specjalność.

Zauważyłam, że mimo coraz większej popularności i mnogich informacji w sieci wciąż ciężko znaleźć odpowiedzi na wiele pytań o spółkę. Nie jest łatwo znaleźć publikację, która prócz odniesienia do konkretnych przepisów odnosi się do praktycznego problemu. A  ja rozumiem, że przecież Ciebie interesuje konkretne rozwiązanie, a nie numer paragrafu, który podlega zastosowaniu.

Dostrzegam też problem z którym sama mierzę się od czasu do czasu tj. problem używania języka prawniczego w kontekście opisywania spółki. I choć pewne sprawy, pojęcia związane ze spółką dla mnie są dziś oczywiste to doskonale rozumiem, że dla Ciebie nie.

Ja też kiedyś tego nie rozumiałam i pewnie też szukałabym informacji gdybym nie była prawnikiem. Sprawy spółkowe potrafią być na tyle skomplikowane, że realizuję projekty i dla prawników zajmujących się innymi obszarami prawa.

Trafiłeś na mojego bloga więc na pewno masz pytanie lub szukasz rozwiązania swojego problemu. Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedź w jednym z wpisów. Pamiętaj, że Twój czas jest cenny i powinieneś w jak największym stopniu przeznaczyć go na działania na których się znasz.

Prowadzenie i zarządzanie spółką powinno być tylko dodatkiem do celu w jakim prowadzisz biznes. Rejestracja zmian umowy spółki  czy RODO nie powinny spędzać Ci snu z powiek, a zmiana wspólnika powinna nastąpić łatwo i sprawnie. Wiem, że to niekoniecznie jest takie proste w praktyce. Stąd mój blog i ja.

Jeśli szukasz indywidualnego rozwiązania nietypowego problemu albo chciałbyś się skonsultować bo nie jesteś czegoś pewien to w zakładce kontakt znajdziesz dane kontaktowe.

Zachęcam Cię do lektury.  Pamiętaj, że swoją opinię zawsze możesz zostawić w komentarzu. Jestem praktykiem w obszarze spółki z o.o. i blog ma przybliżyć jej praktyczne aspekty.

***